Przyszła pora na zmianę i poszukujesz nieruchomości, która pozwoli Ci na jej realizację. Jednocześnie chcesz poznać realne koszty zakupu działki, domu, czy mieszkania, żeby przygotować się do tego kroku finansowo. Stworzyliśmy dla Ciebie kalkulator zakupu nieruchomości, który pozwala oszacować wysokość kwoty z uwzględnieniem wszelkich dodatkowych opłat związanych z jej nabyciem.

Kalkulator wyceny mieszkania, domu, działki po wpisaniu kwoty nieruchomości wskazuje od razu jakie są dodatkowe koszty z tytuły podatku od czynności cywilno-prawnych, opłaty notarialnej, wniosku do WKW, itp. Ponadto do kalkulatora można wprowadzić dodatkowe informacje jak prowizja agencji nieruchomości czy koszt wypisu aktu notarialnego. W rezultacie otrzymasz całkowitą ceną mieszkania, domu bądź działki z opłatami.

Warto dokonać takiego przeliczenia, aby dobrze przygotować się do zakupu wymarzonego domu lub działki pod jego budowę. Dzięki zapoznaniu się z szacunkową wyceną dodatkowych opłat nie zaskoczą Cię one w dniu podpisania umowy zakupu i nie spowodują komplikacji finansowych, wynikających z początkowych kosztów. Prosimy mieć jednak na uwadze, iż narzędzie ma charakter orientacyjny i nie podaje dokładnej kwoty a przybliżoną. Jednak już to pozwoli przewidzieć dodatkowe koszty w budżecie.