Oświęcim, Stare Miasto, Rynek Główny

18 Luty 2021
3 078 000 zł
2 340,68 zł/m²
Opis nieruchomości

OŚWIĘCIM CENTRUM | KAMIENICA NA SPRZEDAŻ
Projekt na 3 lokale handlowe i 25 apartamentów mieszkalnych

Nieruchomość położona jest w ścisłym centrum Oświęcimia, w sąsiedztwie Rynku Głównego, przy ulicy Mayzla 1. Przylega również do ulicy Berka Joselewicza.

Charakterystyka budynku:

  • podpiwniczony
  • trzykondygnacyjny
  • powierzchnia użytkowa - 1315m2
  • powierzchnia zabudowy - 549m2
  • powierzchnia łączna działki - 665m2
  • instalacje: elektryczna, wodno - kanalizacyjna oraz gazową, która została przebudowana 2006 r (podłączony został nowy kocioł gazowy CO)
  • dotychczasowa funkcja handlowo - usługowa

Kamienica została wzniesiona przy ul. Mayzla a później rozbudowana w stronę ul. Berka Joselewicza. Od strony u. Berka Joselewicza jest wjazd na wewnętrzny dziedziniec, na którym znajduje się mała rampa.

Kamienica przez wiele lat była wykorzystywana na cele placówki handlowej wraz z zapleczem biurowym. Na parterze znajdował się sklep spożywczy TESCO, na pietrze pierwotnie prowadzona była sprzedaż produktów przemysłowych, w późniejszym okresie I i II piętro wynajmowane było pod usługi. W części budynku od strony ulicy Berka Joselewicza znajdowały się biura.

Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego ( Uchwała Nr XXIV/460/11 z dnia 31.08.2016r) nieruchomość ta położona jest w jednostce strukturalnej D7.MW-U - tereny zabudowy wielorodzinnej z równoważoną zabudową usługową, znajdujące się w strefie bezpośredniej ochrony konserwatorskiej "A" a budynek wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków - kamienica Mayzla 1.
Link do systemu informacji przestrzennej, zawierający dane katastralne, planistyczne i ewidencyjne dotyczące przedmiotowej nieruchomości: 
http://portal.gison.pl/oswiecim_miasto/

Nieruchomość jest świetnie zlokalizowana w zabytkowej części miasta. W najbliższym sąsiedztwie znajduje się Rynek Główny, Sąd Rejonowy, Zamek, Centrum Żydowskie w Oświęcimiu i Synagoga ( więcej informacji: http://ajcf.pl/muzeum/ ), Kościół Parafialny. Od strony ulicy Berka Joselewicza znajduje się nowo wybudowany hotel Hampton by Hilton oraz obecnie budowane apartamenty nad Sołą z częścią gastronomiczną w parterze.
Ulica Mayzla w okresie wiosenno - letnim jest zamykana dla ruchu kołowego w celu funkcjonowania deptaka z ogródkiem gastronomicznym.

Dla przedmiotowej nieruchomości sporządzany jest projekt przebudowy kamienicy, z funkcją handlowo - usługową w parterze o pow. około 300m2 oraz z 25 apartamentami mieszkalnymi na parterze, I, II i III piętrze.

Dokumentacja projektowa dostępna jest w naszym biurze.
Dostępne są również protokoły z wcześniejszych kontroli sprawności technicznej obiektu, instalacji gazowej, z pomiarów elektrycznych, przeglądów  kominiarskich i wentylacji oraz oświetlenia.


Cena  obejmuje 23% podateku VAT.
Przy umowie sprzedaży podatek PCC nie będzie pobierany.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ ZE SZCZEGÓŁAMI OFERTY 
Szczegóły oferty
Symbol oferty BS-1693
Powierzchnia 1 315,00 m²
Powierzchnia działki 665 m²
Rodzaj obiektu kamienica
Standard
Opłaty wg liczników woda, prąd, gaz
Stan prawny Własność
vir_oferta_klucze tak
Nota prawna
Opis oferty zawarty na stronie internetowej sporządzany jest na podstawie oględzin nieruchomości oraz informacji uzyskanych od właściciela, może podlegać aktualizacji i nie stanowi oferty określonej w art. 66 i następnych K.C.
Ewelina Halska
POŚREDNIK NIERUCHOMOŚCI LIC. NR 10891
Oblicz ratę kredytu
3 078 000 zł
2 340,68 zł/m²
Cena za m² 2 340,68 zł/m²
Powierzchnia 1 315,00 m²
Kalkulator kredytowy
Kwota kredytu
0 PLN
Miesięczna rata
0 PLN
Lokalizacja
Ewelina Halska
POŚREDNIK NIERUCHOMOŚCI LIC. NR 10891