Działki na sprzedaż

Wybierając działkę w Oświęcimiu i okolicach, musimy być świadomi, złożoności całego procesu zakupu oraz czynników które wpływają na poziom kosztów budowy. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na to, czy działka jest przekwalifikowana na budowlaną, czy figuruje jako grunty rolne.

Skorzystanie z pomocy specjalisty, pozwoli nam zminimalizować ryzyko dodatkowych powikłań, dodatkowo, agent nieruchomości może nam doradzić przy wyborze odpowiedniej działki.

1 796,00 m2   55,12 zł /m2
GS-1954
Brzeszcze (gw), Przecieszyn
99 000 zł
1 220,00 m2   81,15 zł /m2
GS-1574
Brzeszcze (gw), Przecieszyn, Łukowa
99 000 zł

Działki na sprzedaż

Nasze biuro zajmuje się szeroko pojętym doradztwem w zakupie i sprzedaży działek rolnych, rekreacyjnych i budowlanych w Oświęcimiu, oraz w jego sąsiedztwie. Doradcy Biura Nieruchomości Halska oferują kompleksową pomoc w zbyciu oraz nabyciu nieruchomości - fachowa wiedza i doświadczenie jest szczególnie istotna w momencie właściwego wyboru wymarzonej działki.

Zakup działki

Przeważająca większość klientów poszukuje działki budowlanej – czasem w celach inwestycyjnych, ale znacznie częściej z zamiarem postawienia na niej swojego wymarzonego domu. Wybór odpowiedniej działki, spełniającej oczekiwania nabywcy, może stanowić nie lada problem. Biuro Nieruchomości Halska w ramach swoich usług skrupulatnie sprawdzi miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, warunki zabudowy oraz dostęp do mediów. Jest to niezwykle istotne przed zakupem nieruchomości, może się bowiem okazać, że upatrzona przez nas działka jest objęta strefą archeologiczną, przechodzi pod nią sieć gazowa średniego ciśnienia lub nie posiada dostępu do kanalizacji. Pochopne podjęcie decyzji o zakupie, bez uprzedniego skrupulatnego sprawdzenia nieruchomości, może skutkować znacznym opóźnieniem rozpoczęcia prac budowlanych (na przykład decyzją Inspektora Ochrony Zabytków w Oświęcimiu), niemożnością dowolnego zagospodarowania działki (obecność sieci gazowej), czy też dodatkowymi kosztami budowy (gdy dostęp do mediów znajduje się w znacznej odległości od granicy działki). Równie dobrze może się też okazać, iż nie ma możliwości postawienia domu na podstawie zakupionego już projektu budowlanego, ponieważ planowany budynek nie spełnia wymogów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub warunków zabudowy i zagospodarowania terenu.

Przedsięwzięcie wymaga zatem znajomości prawa budowlanego, fachowej wiedzy oraz doświadczenia w tego typu inwestycjach - wszystko to oferują doradcy Biura Nieruchomości Halska, którzy przeprowadzą klienta przez kolejne etapy transakcji, po uprzednim dokładnym sprawdzeniu jej stanu fizycznego oraz prawnego.

Sprzedaż działki

Nie ma działki idealnej - każda tego typu nieruchomość posiada swoje wady i zalety. Ważne jest, żeby owe zalety umiejętnie uwypuklić, co zwiększy atrakcyjność terenu dla potencjalnego nabywcy. Działka nie posiada uzbrojenia, a dostęp do mediów znajduje się w niedalekiej odległości od jej granicy? Może warto przed sprzedażą rozważyć wykonanie przyłączy, co znacznie podniesie jej wartość. Teren znajduje się w bliskim sąsiedztwie cmentarza? Bardzo prawdopodobne jest to, że nieruchomość będzie nie lada gratką dla nabywcy prowadzącego zakład kamieniarski lub kwiaciarnię. Działka graniczy z ulicą o średnim natężeniu ruchu? Za to położona jest w znakomitej lokalizacji, na terenie bardzo dobrze skomunikowanym i blisko centrum Oświęcimia. Na działce znajduje się spadek terenu? To wymarzone miejsce na urokliwy przydomowy ogród skalny.

Przykłady można mnożyć. Doradcy Biura Nieruchomości Halska posiadają ogromne doświadczenie w sprzedaży działek mniej lub bardziej kłopotliwych, zarówno na terenie Oświęcimia jak i w jego okolicach - fachowo ocenią teren i podpowiedzą, jak z pozornej wady działki uczynić jej atut.

Powierzając w ręce specjalistów swoją inwestycję, zyskuje się pewność, że wybór będzie trafny, a transakcja bezpieczna.

Zapraszamy do współpracy.