Lokale

Jesteś zainteresowany lokalem użytkowym na terenie Oświęcimia? Wybór odpowiedniego lokalu dla naszej firmy może się okazać nie lada wyzwaniem. Jednak z pomocą agentów biura nieruchomości Halska, cały procesów wyboru odpowiedniego lokalu dla naszej działalności będzie przyjemnością. Podzielimy się naszą wiedzą i na podstawie wymagań, przygotujemy najlepsze rozwiązanie. Sprawdź naszą ofertę Lokali na sprzedaż w Oświęcimiu.

47,83 m2   5 498,64 zł /m2
LS-1991
Brzeszcze
263 000 zł
71,50 m2   2 307,69 zł /m2
LS-2126
Oświęcim (gw), Broszkowice
165 000 zł
1 083,00 m2   1 006,46 zł /m2
LS-1651
Brzeszcze (gw), Jawiszowice, Mickiewicza
1 090 000 zł
70,00 m2   3 985,71 zł /m2
LS-1631
Libiąż, Libiąż Mały, 1 Maja
279 000 zł
162,00 m2   3 000,00 zł /m2
LS-2074
Oświęcim, Stare Miasto
486 000 zł

Lokale na sprzedaż

Biuro nieruchomości Halska oferuje swoje usługi w zakresie kupna/sprzedaży wszelkiego rodzaju lokali użytkowych na terenie Oświęcimia. Zajmujemy się zarówno poszukiwaniami kontrahenta, jak i szeroko pojętym doradztwem w dziedzinie doboru odpowiedniego lokalu, który będzie optymalnie dostosowany do prowadzonego w nim w przyszłości biznesu.

Sprzedaż lokalu

Przygotowanie lokalu usługowego do reklamy, a następnie sprzedaży diametralnie różni się od dostosowania mieszkania czy domu do potrzeb potencjalnego nabywcy. W tym przypadku nie jest istotne wykończenie, wystrój wnętrza zbywanej nieruchomości, obecność i jakość wyposażenia. Nie warto inwestować w wysokiej jakości posadzki, farby, czy płytki ścienne - nabywca i tak zaaranżuje lokal po swojemu. Najistotniejszą sprawą jest wygląd zewnętrzny, możliwość zainstalowania witryny lub szyldu, parametry, rozkład i przestronność pomieszczeń, wielkość zaplecza socjalnego, rozmieszczenie instalacji, zabezpieczenie przeciwpożarowe. Podstawowe pytania zainteresowanego kupującego będą dotyczyć na przykład możliwości wyburzenia części ścian, czy w lokalu można prowadzić działalność gastronomiczną, czy wspólnota budynku, w którym lokal się znajduje, jest gotowa wyrazić zgodę na sprzedaż alkoholu (bez akceptacji wszystkich członków wspólnoty uzyskanie koncesji jest niemożliwe). Przed sprzedażą nieruchomości warto też pomyśleć o wykonaniu niezależnej wentylacji, zadbać o jakość i funkcjonalność instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej.

Kupno lokalu

Doradcy naszej agencji, oferując do sprzedaży lokal w Oświęcimiu zainteresowanemu klientowi, posiadają rzetelne wyczerpujące informacje dotyczące kwestii poruszonych powyżej. Decydując się na naszą pomoc w zakupie lokalu usługowego, klient ma pewność, że po transakcji nic go nie zaskoczy. Nabywając nieruchomość samodzielnie, można przeoczyć bardzo istotne kwestie. Przykładowo, ściana, która jest niepożądana przez inwestora, okaże się ścianą nośną. Inna sytuacja - po transakcji kupna-sprzedaży lokalu handlowo-usługowego może się okazać, że inwestor, który zamierzał otworzyć kawiarnię, pub, restaurację lub sklep spożywczo-monopolowy w Oświęcimiu, nie ma szans na uzyskanie koncesji na sprzedaż alkoholu. W naszej ofercie znajdują się również lokale w mieście Oświęcim, zarówno w ścisłym centrum, jak i w dzielnicach przyległych, które posiadają już długoterminowego najemcę. To idealna opcja dla inwestora, który poszukuje nieruchomości pod wynajem i nie ma zamiaru prowadzić własnej działalności gospodarczej. W efekcie kupna takiej nieruchomości, nabywca - bez dodatkowych nakładów finansowych - może już liczyć tylko i wyłącznie na czysty zysk, a przecież właśnie o to chodzi.

W mieście Oświęcimiu znajduje się wiele lokali usługowych oferowanych do sprzedaży. Nie zawsze właściciel posiada pełną wiedzę na temat zbywanej przez siebie nieruchomości. Dlatego też najbezpieczniejszą opcją jest skorzystanie z pomocy doświadczonych doradców Biura nieruchomości Halska, którzy bezboleśnie przeprowadzą obie strony przez wszystkie etapy transakcji. Zapraszamy do współpracy.